مزایای پنجره ی upvc

مزایای پنجره ی upvc


مزایای پنجره ی upvc

پنجره های یو پی وی سی ، انواعی از پنجره ها دوجداره هستند که از متریالی به نام upvc ساخته شده اند.Upvc مختصر شده ی عبارت Unplasticized PolyVinyl Chloride است ، که حالت سخت شده ای از پلیوینیلکلراید است .پنجره های ساخته شده با این متریال، دارای مزایایی چون موارد زیر می باشند:

 

عایق حرارتی بسیار خوبی هستند

انرژی در زندگی امروز ما یکی از با ارزش ترین داشته هایمان است که ضروری است به جهات اقتصادی و محیط زیستی حذف شود.یکی از مهمترین دستاورد های پنجره های دوجداره امروزی، حفظ انرژی است.پنجره های دوجداره upvc عایق بسیار خوبی برای گرما و سرما هستند، که سبب می شود صرف انرژی برای جبران گرما یا سرمای صرف شده هدر نرود.عایق بودن این پنجره ها در برابر دمای هوا، سبب می شود تا زمستان ها گرمای داخل خانه حفظ شده و بیرون نرود، و در فصل های گرم نیز گرمای ناشی از آفتاب و درجه حرارت بیرون از ساختمان به داخل درز نکرده، و هوای خنک تولید شده در داخل نیز هدر نرود.

 

عایق صوتی هستند

یکی از دغدغه های تمام افراد بخصوص در آپارتمان ها و شهر های شلوغ، آلودگی صوتی و سر و صدای زیاد است ، که سبب سلب آسایش می شود.پنجره های دوجداره، با داشتن دو لایه شیشه مخصوص و گاز درون آن، علاوه بر جلوگیری از عبور دما، عایق خوبی هم در برابر صوت هستند.ترکیب عایق صوتی و حرارتی بودن این پنجره ها، مسلما نتیجه ای از آرامش و امنیت را برای خانه ها در بر خواهد داشت.

 

مقاوم و با دوام هستند

از عواملی که سبب تخریب پنجره ها می شود، تغییرات آب و هوایی و فرسایش، آلودگی و مواد آلوده و زیان بار چون سرب و … ، و همچنین بارش ها و رطوبت است (بخصوص در شهرهای بزرگ و آلوده که بارش های اسیدی وجود دارد) . بنابراین مقاومت پنجره ها امری ضروریست که می تواند از دوباره کاری و هزینه های بیشتر بکاهد.پنجره های upvc به خوبی در برابر این ناملایمت ها دوام داشته ، و پروفیل های آن ها دچار پوسیدگی و سایش و خوردگی نمی شود.

 

دوست دار محیط زیست است

محافظت از محیط زیست در دنیای امروز ما امریست که بر همگان ما وابسته است. کمبود منابع و نابودی طبیعت ، و آلودگی های وارده هرچند ناچیز و کوچک می تواند نقش بسزایی در در محیط زیست سیاره ما داشته باشد.پنجره های یو پی وی سی، کاملا قابل بازیافت ، و عاری از سرب و دیگر مواد زائد برای طبیعت است.(بسیاری از مواد تشکیل دهنده upvc از مواد طبیعی چون سنگ نمک تشکیل شده اند.)

 

مقاومت در برابر آتش سوزی

پنجره های یو پی وی سی، از ترکیبات ضد اشتعال و با کلر با غلظت بالا ساخته شده اند، که سبب می شود در برابر آتش مقاومت بالایی داشته باشند.

 

بهداشتی بودن

از آنجایی که upvc خنثی است و پایایی بالایی دارد، از نظر بهداشتی و سلامت نیز بی ضرر است. حتی از مواد upvc برای بسیاری از تجهیزات پزشکی استفاده می شود .

 

ضدآب بودن

پنجره های فلزی و چوبی، با قرار گرفتن در معرض آب و رطوب، دچار آسیب هایی چون زنگ زدگی و پوسیدگی در فلزات، و تغییر شکل و دفرمه شدن و حتی کپک زدن در چوب ها می شوند.اما پنجره upvc کاملا ضد آب است و رطوبت را نیز به خود جذب نمی کند .در نصب پروفیل ها نیز گوشه ها با دقت بالا جوش داده شده و یک یا دولایه درزگیر نیز برای آن ها قرار داده می شود .بنابراین رطوبت در گوشه و درزها و پروفیل ها وارد نمی شود.

 

قابلیت ضدسرقت بودن

درب و پنجره های upvc را می توان با مکانیزم قفل چند نقطه ای تهیه کرد ، که سبب می شود ایمنی بالایی داشته باشند. هم چنین قابلیت نصب شیشه های ضدگلوگه و ضد سرقت نیز بر روی پروفیل های upvc وجود دارد.

 

زیبایی ظاهری

پنجره ها را می توان به نوعی دروازه و یکی از مورد توجه ترین قسمت های هر خانه ای دانست. مسلما زیبایی پنجره ها نیز اهمیت بسیار دارد.پنجره upvc شکل پذیر است و می تواند در مدل های بسیار متنوعی ساخته شود.رنگ upvc به طور خام سفید است، که با داشتن قابلیت رنگ پذیری خوب، می تواند طبق سلیقه با هر رنگ و پوششی نیز تولید شود.

 

مقاومت در برابر شرایط جوی

آب و باران، اشعه خورشید و ماورا بنفش ، برف و آلودگی و … می توانند بر شکل و حالت پنجره ها تاثیر بگذارند.پروفیل های upvc با داشتن پلی وینیب کلرید، تثبیت کننده، دی اکسید تیتانیوم و … در برابر این عوامل مقاوم است و مناسب برای هر اقلیم آب و هوایی می باشد.

upvc

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *