پنجره upvc

انواع مختلف پنجره UPVC

پنجره UPVC با توجه به نوع ساختمان، محل قرارگیری و عوامل دیگر در انواع مختلفی استفاده می شود که در این مقاله از وب سایت پادرا به توضیح این مدل ها می پردازیم.

 پنجره یو پی وی سی آکاردئونی:

این محصول برای درب و پنجره های upvc با عرض بیشتر از سه متر کاربرد دارد و یا در پارتیشن هایی که به صورت موقتی نیاز است ارتباط آنها با هم قطع شود و یا در بالکن های که عرض زیادی دارند به کار می رود.

پنجره upvc کلنگی:

سیستم باز شوی این پنجره دوجداره upvc به صورت یک جهت باز شو حول محور زیرین تعبیه شده که بصورت استاندارد قابلیت تغییر حالت دارد و مزایای خاص خود را داراست که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف-قابلیت نصب دو نوع یراق آلات

ب-مورد استفاده در راه پله و نور گیر و حمام و سرویس های بهداشتی

ج-تعویض و نصب سریع

د- قابلیت تغییر جهت باز شو

پنجره یو پی وی سی ثابت پایه اصلی در انواع طرح های ترکیبی:

پنجره upvc ثابت از پر کاربردترین و مناسبترین نوع اجزاء پنجره های دو جداره میباشد که چون ثابت است در آن از یراق آلات استفاده نمی شود و در مقایسه با دیگر انواع پنجره های دو جداره upvc در کاهش آلودگی صوتی تاثیر زیادی دارد.
از دیگر مزایای پنجره یو پی وی سی ثابت این است که بهترین میزان دید را بدون مزاحمت فریم برای شخص ایجاد میکند. همچنین به خاطر فیکس بودن (fixed) عایقی در برابر گرد و خاک، سرما و گرما است. این مدل پنجره دو جداره را میتوان از پر مصرف ترین نوع پنجره دو جداره  نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می شود.

پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی:

این نوع از پنجره به دلیل یراق آلات خاص خود مصارف خاصی دارد و سیستم بازشوی این پنجره به صورت ریلی و مانند ماشین های فولکس واگن می باشد.

مزایای آن عبارت است از:

الف-باز شدن باز شو تا زاویه ۴۵ درجه

ب-هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود.

ج-دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی

پنجره یو پی وی سی دو لنگه بازشو یا فرانسوی:

این مدل از پنجره upvc در وسط بدون ستون هستند و مولیونی در وسط پنجره قرار نمی گیرد.

 پنجره دو جداره کشویی upvc:

شاید بارزترین مزیت پنجره های کشویی upvc یا پنجره ریلی یو پی وی سی، نسبت به مدل لولایی این باشد که پنجره کشویی upvc نیاز به حریم بازشوی بسیار کمتری دارد در صورتی که پنجره لولایی به شعاع بازشوی خود نیاز به حریم دارد . البته این مزیت کشویی نسبت به لولایی در تمامی انواع پنجره کشویی صدق میکند ، چرا که مکانیزم بازشوی تمامی پنجره ها ریلی بوده و در محور افقی بصورت خطی باز و بسته می شود.

چطور می توان پنجره های قدیمی را با پنجره upvc تعویض کرد؟

پنجره upvc سایبانی:

بازشوی این نوع از پنجره upvc به صورت یک جهت است که قابلیت تغییر جهت بازشو از بالا به پایین و یا از پایین به بالا و همچنین از داخل به بیرون و یا بر عکس را دارد که این نوع از پنجره upvc در توالت و حمام کاربرد دارد.

استفاده از پنجره های یو پی وی سی در نقش پارتیشن اداری:

متریال یو پی وی سی در پروفیل های تشکیل دهنده این پنجره ها را می توان در نقش پارتیشن اداری و یا پارتیشن مسکونی نیز بکار گرفت. این متریال قابلیت ایجاد یک دیوایدر را به عنوان پارتیشن کاملا دارا بوده و می تواند کاملا قابلیت پنجره دو جداره upvc را در محصول پارتیشن داشته باشد. یکی از مزایای این انتخاب توان ایجاد همسانی در متریال و فرم بین پنجره های محیط، دیوایدار ها و پارتیشن میباشد. بطور مثال در تصاویر پایین متریال پنجره دو جداره یو پی وی سی از طرح چوب لمینیت می باشد و این طرح در قاب های پنجره های این پروژه بکار گرفته شده است.

 پنجره یو پی وی سی دو حالته کتیبه دار

بازشو این نوع از پنجره upvc باز شدن روی دو محور افقی و عمودی با یک دستگیره است. این پنجره با توجه به اینکه در درون ساختمان قرار دارد اغلب در جایی نصب می شود که نیاز به جابجایی هوا است مانند آشپز خانه. با توجه به مکان قرارگیری این پنجره و بازشوی آن در هنگام باز و بسته شدن به فضای کمتری نیاز است و دارای مزایای زیر می باشد:

الف) دارای امنیت بالا با توجه به یراق آلات به کار رفته

ب) مخفی و پنهان بودن یراق آلات زیر بازشو

ج) قابلیت رگلاژ راحت

د) امنیت و راحتی در باز و بسته شدن توسط کودکان