پنجره یو پی وی سی چیست؟

پنجره یو پی وی سی چیست؟

گروه صنعتی پادرا – درب و پنجره یو پی وی سی امروزه نقش غیرقابل انکاری را در صنعت ساختمان ایفا می‌کند. در عصر حاضر کمتر ساختمانی وجود دارد که درب و پنجره خود را به شیوه‌های قدیمی (چوبی، آلومینیومی ساده و…) بنا نماید. هرچند که الزامات استاندارد ملی ساختمان نیز در گسترش فرهنگ استفاده از این نوع درب‌ها و پنجره‌ها نقش به سزایی را ایفا نموده است. گروه صنعتی پادرا با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در صنعت ساختمان و به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیستم‌های درب و پنجره در استان گیلان (شهرستان رشت) و شمال کشور و نماینده رسمی پروفیل شرکت‌های ویستابست و وین تک، فعالیت محوری خود را بر روی طراحی، تولید، نصب و نگهداری درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی (UPVC) متمرکز نموده است.

پی وی سی ترکیبی از مشتقات نفت خام و گاز کلر بوده که طی فرآیند پلیمریزاسیون تولید می‌شود. این ماده به دو نوع سخت آن که در تولید درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای شاخص وزن مولوکولی ۶۵ تا ۷۵ بوده و به دلیل میزان کم جذب مواد نرم به Unplasticized Polyvinyl Chloride یا به اصطلاح UPVC معروف است. علاوه بر ماده اصلی، مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می‌گردد که عدم وجود هریک از آن‌ها و یا تغییر میزان به کار رفته در فرمولاسیون می‌تواند خواص محصول نهایی تولید شده را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بخشی از این مواد افزودنی شامل پایدار کننده تنظیم کننده ضربه دی اکسید تیتانیوم و کربنات کلسیم می‌باشد.

امروزه درب و پنجره‌های UPVC برترین گزینه در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی ساختمان در سراسر دنیا به شمار می‌روند. آلودگی‌های صوتی و محیطی در شهرهای بزرگ و پر تردد از یک سو و افزایش قیمت فرآورده‌های سوختی نظیر گاز از سوی دیگر باعث شده تا تکنولوژی به سمت کاهش میزان انرژی گام بردارد. در همین راستا، یکی از جدیدترین محصولات این رسته، در و پنجره‌های یو پی وی سی می‌باشد که از آن‌ با نام پلیمر و یا پروفیل یاد می‌شود. این محصول قابلیت‌های بی نظیری شامل عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی، صوتی و الکتریسیته را پوشش داده و استفاده از آن در صنعت ساختمان علاوه بر زیبایی خاص خود، موجب کمک به اقتصاد خانواده، صنعت و همچنین کاهش مصرف انرژی به عنوان یکی از سرمایه‌های حیاتی هر سرزمینی را به دنبال خواهد داشت.

گروه صنعتی پادرا، به عنوان طراح، تولیدکننده و مجری نصب و بهره برداری درب و پنجره‌های UPVC در استان گیلان، در راستای مدرن‌سازی صنعت ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی در شمال کشور، آماده ارائه خدمات مرتبط با این حوزه در مرکز استان (رشت) و دیگر شهرستان‌های شمالی می‌باشد. مخاطبین گرامی می‌توانند برای کسب اطلاعات جامع‌تر در این زمینه به راهنمای جامع تولیدات درب و پنجره یو پی وی سی مراجعه نمایند.