پرسش‌های متداول

پنجره دو جداره یو پی وی سی بهتر است یا آلومینیوم سنتی یا قدیمی؟

در upvc پیش فاکتوری ارائه می‌شود که هزینه ها از صفر تا صد پروژه در آن لحاظ شده است. برای برای خرید آلومینیوم قدیمی اول به آلومینیوم ساز مراجعه میکنیم .آلومینیوم ساز با برآورد دستی یک قیمتی به کیلوگرم میدهد.که در برآورد ضریب طا زیاداست چون ممکن است بعد از اندازه متراژ برقیمت اضافه شود.بعد کارفرما باید با استادکار و شیشه بر و راننده هماهنگ کند تا پروژه پنجره به پایان برسد در واقع تمام مسئولیت کار بر عهده ی کارفرما است و اگر مشکلی برای پنجره ها به وجود آمد نه آلومینیوم ساز نه استاد کار نه شیشه بر و… مسئولیت آن را برعهده نمیگیرند.ولی در upvc عکس این قضییه اتفاق میافتد.و تمام مسئولیت ها طبق قرارداد مکتوب شده بر عهده ی شرکت میباشد.

بحث بعدی عایق بودن پنجره ها است.آلومینیوم های قدیمی به دلیل رسانا بودن جنس آلومینیوم در فصل گرما و سرما اتلاف انرژی بیشتری وجود دارد.اما upvc اتلاف انرژی به حداقل ممکن میرسد.و از لحاظ آببندی مطمئن است.

پنجره یو پی وی سی بهتر است یا آلومینیومی به نسل جدید (ترمال بریک)؟

به تقاضای کارفرما بستگی دارد.

به معماری ساختمان-ابعاد پنجره-زمان تحویل-سایر ملاحظات(مثلا بیمارستانها باید از آلومینیوم استفاده کنند).

پنجره لولایی بهتر است یا ریلی؟

باز هم بستگی به پروژه کارفرما دارد .موقعیت مکانی ساختمان گونه است.اگر در جای پرسر و صدا است مثل کنار خیابان-مدرسه-مسجد لولایی پیشنهاد میشود.به دلیل لاستیکی که دورتادور بازشو قراردارد عایق بندی بهتری دارد ولی معایبی هم دارد برای پرده ها مزاحمت ایجاد میکند,در آشپزخانه به دلیل وجود کابینت یا سینگ و یا در تراس استفاده از پنجره های ریلی توسیه میشود.

نکته ی کلیدی که وجود دارد این است که پنجره یک کالای زود مصرف نیست و دارای  عمر طولانی است.

۱)گالوانیزه ای که در پروفیل ها استفاده میکنیم.

۲)نماینده رسمی هستیم(معتبر بودن پادرا)

۳)تولیدی با کیفیت داریم با ماشین آلات پیشرفته (حتی برای کارفرما این شرایط فراهم است که از تولید دیدن کند)

۴)برای آببندی از چسب های سیلیکون استاندارد با قیمت ۹۵۰۰ تومان استفاده میشو درحالی که چسبهای ۲۵۰۰ تومانی هم در بازار موجود است.

۵)از نصابهای حرفه ای استفاده میشود.

۶)قرارگرفتن زیر چتر نظارتی ویستابست و وین تک

مثال پارچه و خیاط

ممکنه پارچه ی خوب با کیفیت عالی و قیمت بالا بخرید اما خیاط درجه دو یا سه اون پارچه رو با قیمت پایین تر براتون بدوزه و…