توری پنجره

نگاهی به انواع مختلف توری پنجره

توری پنجره را توری پشه بند نیز می نامند.از آنها برای پوشش قسمت باز پنجره استفاده می شود. هدف اصلی استفاده از انها محافظت دربرابرحشرات و گرد و خاک موجود در هوا است. همچنین برخی از انواع توری در برابر اشعه های مضر، نور مزاحم و حتی در برابر سرمای هوا نیز محافظت می کنند.

توری در سرتاسر یک قاب چوبی یا فلزی کشیده شده است. توری های خانه های مسکونی معمولا از آلومینیوم،فایبرگلس،مفتول، نایلون،الیاف پلی استرساخته می شود. توری های صنعتی معمولا از فولاد آبکاری شده یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند واستفاده از موادی مانند برنز و مس کمتررایج است.

انواع مختلف توری پنجره وجود دارد.مدل توری ای که شما انتخاب می کنید به آب و هوای منطقه شما، ساخت و ترکیب فعلی پنجره تان وپولی که هزینه میکنید بستگی دارد.انواع اصلی توری پنجره شامل موارد زیر است:

توری های خورشیدی: یک گزینه رایج برای منازل و ساختمان هایی که آفتاب گیر هستند .آنها ۸۰ تا ۹۰ درصد گرمای خورشید را در خود ذخیره میکنند. آنها همچنین می توانند نورهای مزاحم را بسته به رنگی که دارند ،در خود جمع کنند.رایج ترین رنگ های جمع کننده نور مشکی ،قهوه ای، قهوه ای روشن وخاکستری هستند.

توری های امنیتی: مانند توری های پشه بند هستند با این تفاوت که محکم ترند. قاب توری از فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ضخیم است.توری معمولا از فولاد ضدزنگ است. آن ها در برابر پرتاب سنگ، بطری، آجرو ضربه وارد کردن مقاوم است.قاب توری ضد انفجاراست و به راحتی تمیز می شود.

توری های قابل تنظیم: قابل تنظیم برای انواع مختلف پنجره ها هستند. اما انها اغلب در پنجره های دوطرفه استفاده می شوند.قاب این توری از چوب، آلومینیوم،فایبرگلس و مواد دیگرساخته می شود. آن ها به راحتی در داخل پنجره می رود و از سمتی به سمت دیگر میلغزند تا به اندازه پنجره تنظیم شوند.این مدل توری به نصب نیاز ندارد بنابراین از انواع دیگر توری ها ارزان تراند.

توری های تاشو: مانند سایبان هستند.شما می توانید این توری ها را وقتی نیاز دارید باز کنید و وقتی نیاز ندارید جمع کنید. این توری به این منظور ساخته شده تا مناسب انواع پنجره باشد و نصب آن تنها چند دقیقه زمان ببرد. چون این توری ها تنها زمانی که نیاز است پایین کشیده می شوند نسبت به انواع دیگرتوری چند سال بیشترعمر می کنند. هزینه توری های تاشو بسته به اندازه،تولیدکننده و مواد متفاوت است.

منبع: replacementwindowsfordummies