کرتین وال پادرا

در مورد نمای کرتین وال چه می دانید؟

در گذشته ساختمان، برای حمل بار سقف و سایر ویژگی ها به دیوارهای بیرونی متکی بود. ستون های محکم تر با ظرفیت تحمل بار بیشتر، سیستم های پشتیبانی ساختمان را تشکیل می دادند با توجه به اینکه امروزه وجود دیوارها برای پشتیبانی از سازه اولیه لازم نمی باشد، مهندسان شروع به استفاده از مواد دیگری به جز بتون و فولاد کردند و به تدریج استفاده از شیشه در نمای بیرونی رواج پیدا کرد و سپس استفاده از این سیستم در نماها آغاز شد. سیستم های نمای کرتین وال در قرن نوزدهم با توسعه تابلوهای شیشه ای بزرگ ظهور یافت و از دهه ۱۹۳۰ هنگامی که آلومینیوم برای اولین بار به عنوان ماده ساختمانی در دسترس قرار گرفت، متداول تر شد.

نمای کرتین وال:

کرتین وال در زبان فارسی به معنای دیوار پرده ای است. کرتین وال درعامیانه به یک پوشش بیرونی ساختمان اطلاق می شود که جزو سازه ساختمان به حساب نمی آید.

نمای کرتین وال پوشش بیرونی ساختمان است که در این نما دیوارهای بیرونی غیر سازه ای هستند اما به ساختار ساختمان متصل می شوند. از آنجا که نمای کرتین وال غیر ساختاری است، از یک ماده سبک ساخته می شود (به عنوان مثال، دیوارهای با قاب آلومینیومی که دارای شیشه ، پانل های فلزی یا سنگ نازک است) و استفاده از مواد سبک، هزینه های ساخت ساختمان را کاهش می دهد.

استفاده از شیشه به عنوان نمای کرتین وال این مزیت را دارد که اجازه می دهد نور طبیعی به عمق بیشتری از ساختمان نفوذ کند.

نکته قابل توجه این است که این نما یک محصورکننده در جهت قائم ساختمان است که هیچ نوع باری را غیر از وزن خودش و فشارهای محیطی تحمل نمی کند.

انواع نمای شیشه ای را در مقاله “انواع نمای شیشه ای وکاربرد آنها” بخوانید.

مزایای کرتین وال:

این نما علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به داخل، از هدر رفتن گرما در داخل نیز جلوگیری می نماید. از ویژگی های دیگر آن به حرارت، امنیت و آکوستیک بودن می توان اشاره نمود.

همچنین کیفیت ساخت و سرعت اجرای بالا و ارائه طرح های زیبا و متنوع از دیگر مزایای این نما این است که امروزه مورد استقبال قرار گرفته است.

نمای کرتین وال از ترکیب پروفیل های آلومینیومی و اتصالات نصب به همراه عایق بندی آب و هوا و یک متریال پوششی تشکیل شده است.

انواع پنل های کرتین وال:

طیف گسترده ای از پانل های تزئینی ممکن برای بنای کرتین وال وجود دارد، از جمله:

شیشه شفاف(با دید)

شیشه اسپندرال (بدون دید)

آلومینیوم یا فلزات دیگر

روکش سنگی یا آجری

تراکوتا

پلاستیک تقویت شده با فیبر (FRP)

 لوور یا منافذ

جهت دریافت مشاوره در مورد نمای کرتین وال می توانید با کارشناسان پادرا در ارتباط باشید.