نرده شیشه ای

نرده ی شیشه ای چه کاربردی دارد؟

از زمان های قدیم تا به امروز نرده به عنوان وسیله ای ایمن استفاده فراوانی در بسیاری از مکان ها داشته و دارد. نرده نیز مانند سایر صنایع با پیشرفت جامعه روز به روز دارای تنوع بیشتری گردیده است.

تا چند سال پیش اکثر نرده های به کار برده شده از جنس فلز (آلومینیوم، آهن و…) و هم چنین چوب بوده است؛ اما امروزه نرده های شیشه ای بسیار پرطرفدار بوده و اهمیت بسیار بالایی در صنعت دارند. این نرده می تواند علاوه بر ایجاد فضایی ایمن موجب زیبایی و دکوراسیون شیک آن مکان نیز شود.

این نرده ها در فضاهای گوناگونی مثل پله ها، بالکن ها کاربرد دارد. با کمک این نرده  و نرده استیل می توان ظرافت و استحکام را در محیط هایی هم چون راه پله ها به وجود آورد.
با یکی دیگر از مقالات وب سایت پادرا با ما همراه باشید.

نرده شیشه ای

از مزایای نرده شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-لوکس و زیبا: به همین خاطر ایده ای جذاب و جایگزینی مناسب برای نرده های فلزی و چوبی است.

۲-شفاف بودن شیشه ها: این ویژگی از شیشه موجب می شوند فضاهای داخل نور گیری بهتری داشته باشند و آن مکان روشن باشد. هم چنین شیشه امکان تماشای محیط بیرون را از پشت آن و با حفظ ایمنی ممکن می سازد.

۳- فضای شما را بزرگتر می کند: در مقایسه با نرده چوبی که استفاده از آن باعث ایجاد مرز در فضا می شود، با استفاده از این نرده ها فضای بدون مرز و به طبع فضای بزرگتری خواهید داشت.

۴-به راحتی تمیز می شود.

۵-مستحکم و ایمن بودن: جنس شیشه های به کار رفته سکوریت نشکن است که مقاومت بالایی را دارا هستند.

۶-ماندگاری بالا:  استیل به کار رفته در این ترکیب بر اثر سایش و خوردگی دچار آسیب نمی شود.

۷-مناسب برای همه مکان ها: از این نرده ها برای معماری منازل و سازمان های مختلف کاربرد دارد.

۸-مناسب برای اطراف استخرهای شنا: شیشه در برابر مواد شیمیایی استخر کلر مقاوم است. به علاوه ، با این نرده ها دید بیشتری به استخر خواهید داشت،مخصوصا اگر بچه ها در استخر شنا می کنند.

نرده شیشه ای

انواع نرده شیشه ای

۱-نرده  با پایه مهار کننده:

در این نوع نرده جنس مواد به کار رفته از سکوریت و لمینت با ضخامت های ۵_۸_۱۰ میلی متر مورد استفاده قرار می گیرد. جنس پایه های نرده شیشه ای از آهن، آلومینیوم و استیل است که می تواند توسط یراق بستنی شیشه را مهار کند. برای اتصال این پایه ها به هم نیز از هندریلی که جنسش از چوب یا استیل و آلومینیوم است کمک گرفته می شود.

۲-نرده  با پایه نگه دارنده:

در این نوع نیز از شیشه های سکوریت و لمینت با ضخامت ۱۰_۲۰ میلی متر استفاده می گردد. شکل این دسته از نرده شیشه ای u است. این نرده ها با کمک پایه نگهدارنده شیشه ای که ارتفاعش ۱۵_۲۵ سانتی متر به ساختمان متصل می شود.

 ۳-نرده تمام شیشه ای:

جنس این شیشه نیز از سکوریت و لمینت با ضخامت ۱۸_۲۰میلی متر است. هم چنین پایه نرده در این مدل از شیشه به کار می رود. برای مهار این نوع از نرده از قطعه فیکس چر که از کنار پله یا بالکن به ساختمان متصل بوده کمک گرفته می شود.

۴-نرده پله ای:

ارتفاع این مدل ۸۵_۹۵سانتی متر است. جنس شیشه ها از سکوریت و لمینت با پایه ها و یراق های با کیفیت است.

۵-نرده بالکن:

این نوع از ترکیب دو مدل نرده شیشه ای با پایه نگهدارنده و نرده شیشه ای با پایه بست شیشه گیر ساخته می شود. هم چنین استاندارد ارتفاع آن ۱۱۰ سانتی متر است.