شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند چه کاربردی دارند؟

شیشه های ساختمان از گذشته تاکنون مصارف زیادی در ساختمان داشته و دارای تنوع زیادی بوده و برای مصارف مختلف استفاده می شوند. اخیرا استفاده از شیشه های هوشمند در ساختمان ها توسعه زیادی پیدا کرده و در مکان های مختلف از این شیشه ها استفاده می کنند.

در این مقاله از سایت پادرا به توضیحاتی در خصوص شیشه های هوشمند می پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه کار شیشه های هوشمند به این صورت است که از انعکاس نور در روزهای گرم سال جلوگیری کرده و در روزهای سرد به حالت شفاف بر می گردد. این شیشه ها منجر به صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی ساختمان و هزینه های آن می گردند.

شیشه های هوشمند شیشه های هوشمند

چرا شیشه های هوشمند اهمیت دارند؟

حفظ حریم شخصی در فضاهای مختلف

صرفه جویی در مصرف انرژی

دست یابی به زندگی مدرن

طول عمر زیاد

کاربرد شیشه های هوشمند در فضاهای مختلف

شیشه های هوشمند در اتاق های کنفرانس، اتاق مدیریت و پارتیشن ها اداری کاربرد زیادی داشته و در این فضاها به کار می روند. همچنین این شیشه ها قابلیت استفاده به عنوان ویدئو پروژکتور را نیز دارا می باشند. همچنین از این شیشه ها می توان در حمام های شیشه ای و پنجره های ساختمان نیز استفاده نمود.

در ویترین فروشگاه ها می توان از شیشه هوشمند برای پخش تبلیغات استفاده نمود.

در مراکز درمانی و یا بیمارستان ها می توان از این شیشه ها برای جداسازی فضای هر بیمار استفاده نمود تا هم حریم خصوصی افراد حفظ گردد و هم از انتقال آلودگی ها جلوگیری شود.

اگر دوست دارید نمای بیرونی منزل تان خاص و متفاوت باشد مقاله “ایده های خلاقانه در طراحی پنجره ساختمان” را از دست ندهید.

نحوه کار شیشه های هوشمند

موادی به نام الکتروکروماتیک در شیشه هوشمند استفاده می شوند که در اثر واکنش های شیمیایی، با تغییر جریان الکتریکی رنگ آنها تغییر می کند. در این حالت با زدن یک دکمه می توان شیشه ها را شفاف و یا کدر نمود.