سیستم ترمال بریک

سیستم های ترمال بریک چه مزیت هایی دارند؟

امروزه یک عنصر مهم در طراحی ساختمان های کم مصرف، استفاده از پنجره هایی با کارایی بالا همراه با استراتژی های طراحی انرژی خورشیدی است. با توجه به اهمیت بهره وری انرژی، طراحان به دنبال استانداردها و فن آوری های کارآمد از لحاظ انرژی مانند خانه هایی که انرژی را از خود عبور نمیدهند، هستند.

در این مقاله از وبسایت پادرا در مورد سیستم های ترمال بریک صحبت می کنیم.

بهترین راه حل برای پنجره در زمینه محیط زیست

پنجره ها، درها و دیوارهای جدا کننده با جنس چوب، استیل، پی وی سی و غیره موجود است، اما آنهایی که با آلومینیوم ساخته می شوند دارای تمام مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این آلیاژ فلزی هستند، اما آلومینیوم شدیدا  هادی حرارتی است و امکان انتقال دما از خارج به داخل و برعکس را فراهم می کند و به عنوان یک “پل حرارتی” عمل می کند. اما این مشکل آلومینیوم را می توان با استفاده از سیستم های ترمال بریک خنثی کرد.

پنجره ترمال بریک

اگر دمای بیرون در مقایسه با هوای داخل خانه بسیار پایین باشد، یک پنجره آلومینیوم معمولی پل حرارتی ایجاد می کند و گرمای داخلی را به سمت محیط خارجی منتقل می کند.این کار باعث هدر رفتن قسمت زیادی از گرمای سیستم گرمایشی شما می شود و برعکس در تابستان باعث هدر رفتن سرمای سیستم سرمایش منزل شما می شود.

نصب سیستم های ترمال بریک (thermal break) به شما این امکان را می دهد تا هدر رفت انرژی را به صورت قابل توجه ای کاهش دهید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

به یاد داشته باشید که عایق مناسب برای یک ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد، اما بیشتر از همه به کیفیت ترمال بریک پنجره بستگی دارد.

فرق پنجره های ترمال بریک و نان ترمال چیست؟

درب و پنجره های آلومینیومی با فناوری ترمال بریک

Thermal break یا شکست حرارتی، یک جزء بسیار مهم در سیستم درب و پنجره است، شکست حرارتی به نوار پلی آمید تقویت شده بین پروفایل های آلومینیومی داخل و خارج اشاره دارد و یک سد عایق بندی شده را در قاب پنجره ایجاد می کند. به عبارت ساده ،  عنوان قطع کننده مدار عمل می کند – ارتباط قسمت داخلی را با محیط بیرون  قطع می کند. این قاب تا حد زیادی می تواند بر بهره وری انرژی تأثیر بگذارد.

آلومینیوم استاندارد هادی خوبی از گرما و سرما است، به این معنی که می توانید گرمای زیادی را از طریق قاب پنجره / درب از دست داده و یا به دست آورید. سیستم های ترمال بریک دارای نوار پلی آمید تقویت شده بین پروفایل های آلومینیومی داخل و خارج می باشد و یک سد عایق بندی شده ای را در قاب پنجره ایجاد می کند. این کار هدایت گرما ، سرما و سر و صدا را کمتر میکند.

تکنیک های کاهش صدا در سیستم های ترمال بریک

سر و صدای خارج از خانه، اعم از وسایل نقلیه، همسایگان با صدای بلند و… می تواند یک مزاحمت جدی برای شما ایجاد کند.

پنجره دو جداره رایج ترین سیستم کاهش عایق صدا است. به طور معمول IGU (عایق شیشه ای) نامیده می شود، شامل دو صفحه شیشه ای، شکاف هوا در وسط و یک قاب سفارشی است. قاب، شیشه اضافی و شکاف هوا ،به  عنوان فیلتر صوتی با یکدیگر کار می کنند تا عایق صوتی بین داخل و خارج پنجره یا درب ایجاد شود.

پنجره های استاندارد با یک قاب معمولی و یک صفحه شیشه ای سر و صدای زیادی را انتقال می دهند، اما با سیستم های دو جداره ، شیشه پنجره ، شکاف هوا و قاب ها به عنوان کاهنده سر و صدا عمل می کنند. آلومینیوم با فناوری ترمال بریک گرما / سرما / سر و صدا را چندین بار کمتر از آلومینیوم معمولی انجام می دهد.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان پادرا می توانید با ما در ارتباط باشید.