کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نوعی ماده اولیه جهت پوشاندن و تزئین نمودن دیوارهای داخلی سازه‌های مسکونی، تجاری و سایر ساختمان‌ها بوده و یکی از وجوه اساسی دکوراسیون داخلی محسوب می‌گردد. امروزه کاغذ دیواری‌ها در طرح‌ها، رنگ‌ها،سایزها و جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. این موضوع مخاطب را با طیف وسیعی از طرح‌ها و مدل‌ها در هنگام انتخاب مواجه می‌سازد. استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل در دهه‌های گذشته رونق چندانی نداشت. علت این بی اقبالی هم متنوع نبودن رنگ‌ها و طرح‌های کاغذهای دیواری بوده است اما امروزه کاغذ دیواری‌ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب‌های معماران، طراحان داخلی و همچنین خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده‌اند.

از مزایای کاغذ دیواری می‌توان به قیمت مناسب، ماندگاری زیاد، تنوع بسیار زیاد در مقایسه با رنگ‌های ساختمانی، سرعت بالای نصب و همچنین عاری بودن از بوی رنگ اشاره داشت. از نظر قابلیت شستشو و پاک شوندگی، جنس کاغذ دیواری از وینیل و سطح آن دارای روکش پلی استر می‌باشد و در پشت کاغذ دیواری علائم استاندارد نمایش داده شده است. در مورد شرایط نصب گفتنی است که دیوار مکان نصب کاغذ دیواری می‌بایست به طور کامل خشک و عاری از رطوبت و نم باشد. در صورتی‌که دیوار ناهموار یا همراه با کنده‌کاری باشد، گروه نصب با زیرسازی و بتونه کاری شرایط نصب را فراهم می‌آورد. در زمینه روش شستشو نیز گفتنی است که پس از پاک کردن گرد و غبار روی کاغذ، می‌توان با کف صابون به آرامی سطح را آغشته نموده و با دستمال مرطوب تدریجا لکه را پاک نمود.

گروه صنعتی پادرا به عنوان نماینده رسمی فروش کاغذ دیواری‌های اریسمن آلمان و آیدی ایران در استان گیلان و شهرستان رشت، آماده ارائه طیف وسیعی از این محصولات به مشتریان خود می‌باشد.

شرکت‌های تولید کننده

کاغذ دیواری آیدی