نگهداری از کاغذ دیواری

کاغذ هاى دیوارى یکى از انواع دیوار پوش‌هایى است که از دیر باز مورد استفاده دکوراتورها بوده است. گروه صنعتی پادرا به عنوان بازرگانی محصولات نوین ساختمانی و عرضه کننده کاغذهای دیواری گوناگون در نظر دارد، در راستای افزایش اطلاعات مشتریان خود در زمینه نحوه نگهداری از کاغذهای دیواری در راستای طول عمر بیشتر، نکاتی را به شرح زیر عنوان نماید.

  • لکه‌ها را باید زود به زود از روی کاغذ دیوارى پاک نمایید، چرا که ممکن است لکه پایدار شود. خاک روى کاغذ دیوارى را حتی الامکان زود تمیز کنید چرا ممکن است آن را بد رنگ کند و به مرور زمان آن را از جلا مى اندازد.

  • معمولا لکه‌ها با آب ولرم و صابون ملایم از بین مى‌روند و پس از آن می‌توانید با آب پاکیزه آن را بشویید و با یک حوله آبگیر آن را خشک نمایید. برای لکه‌هاىی که عمیق‌تر است شما باید از پاک کننده‌هاى قوی‌تری استفاده کنید. توجه داشته باشید که حتما پس از استفاده از ماده پاک کننده شیمیایى، از آب براى شستشو استفاده کنید.

  • از لکه‌هایى که کاملا اثرشان پاک نمى‌شود دست بردارید، چرا که ممکن است با سایش بیش از حد و مواد بیشتر بد رنگ‌تر و نمایان‌تر شوند و به کاغذ دیوارى لطمه بزنند.

  • به هیچ عنوان از سیم‌هاى فلزی و حتى اسکاج‌هاى زبر و پودر‌هاى قوى و یا حلال‌هاى قوى مثل استون براى تمیز کردن کاغذ دیوارى استفاده نکنید چرا که‌ این‌ موارد به کاغذ دیوارى صدمه وارد مى‌کند.

نگهداری از کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری را از پایین به بالا تمیز کنید. برای کاغذهای نازک استفاده از آب گرم تمیز بدون صابون، توصیه می‌‏شود. برای کاغذهای قابل شست‌ و شوی ضخیم‌‏تر، از محلول آب و صابون ملایم استفاده کنید. از یک اسفنج استفاده کنید و هر بار قسمت کوچکی از آن را بشویید. سپس با اسفنج فرو برده شده در آب تمیز آبکشی نمایید. آنگاه با یک پارچه نرم و تمیز خشک کنید.

  • لکه‏‌های چرب را باید فورا از روی کاغذ دیواری برداشت. با مخلوط کردن گل سفید، گچ خیاطی یا دیگر پودرهای جذب کننده با مایع پاک کننده، خمیری بسازید. آن را ابتدا روی رنگ دیوار امتحان نمایید. سپس روی لکه به کار برید و بگذارید تا کاملاً خشک شود. آنگاه آن را برس بزنید. ممکن است برای یک لکه سنگین نیاز به دو یا سه بار تکرار چنین کاری باشد. برای زدودن لکه‏‌های مداد رنگی، آن‌ها را به نرمی با یک پارچه آغشته به مایع پاک کننده تمیز کنید. ممکن است لازم باشد چند بار این کار را تکرار نمایید.

  • جوهر پاشیده شده به کاغذ دیواری را فورا با گِل سفید یا گچ خیاطی جذب کنید. مراقب باشید آن را روی دیوار پخش نکنید. جذب کننده را فورا پس از آنکه جوهر را جذب نمود، برس بزنید.

  • هرگز از مواد شوینده با ترکیبات قوی مانند سفید کننده استفاده نکنید.