وین تِک

کارخانجات وین تِک (WINTECH) در ایران و سایر کشورها (ترکیه، آلمان، روسیه، اوکراین، آذربایجان، تونس و هندوستان) متعلق به گروه شرکت‌های ADO ترکیه به مرکزیت شهر آنتالیا می‌باشند که تاریخچه تاســیس آن به سال ۱۹۵۶ میلادی برمی‌گردد که با تولید لاستـیک‌های مورد نیاز در زیره‌های کفش شروع به فعالیت نموده است. فعالیت تولیدی آغاز شده در آن سال‌ها توسط خانواده ساک ،تاکنون طی بیش از نیم قرن، همه‌ساله درحال توسعه بوده و در حال حاضر علاوه بر تولید پروفیل‌های یو پی وی سی (UPVC) مورد نیاز در صنعت ساختمان، در سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا و ۸ کشور، دارای کارخانه‌های متعدد تولیدی در زمینه‌های تولید انواع درب‌های داخلی ساختمان با متریال کامپوزیت (WOOD PVC)، پوشش سالن‌های بزرگ صنعتی از جنس UPVC، چندین کارخانه تولید سیمان و لوله‌های پی وی سی (PVC) و قالب‌های بتنی مدولار و کارخانه تولید انواع یراق‌آلات مورد نیاز در صنعت درب و پنجره UPVC  می‌باشد.

درب و پنجره یو پی وی سی UPVC وین تک رشت گیلان

همچنین به‌صورت گسترده در زمینه‌های تولید انبوه مسکن و شرکت‌های ساختمانی، تولید انرژی از طریق تاسیس نیروگاه‌های آبی و بادی و شرکت‌ها و فرآورده‌های معدنی فعالیت داشته و در راستای اداره این مجموعه‌ها، چندین هزار پرسنل و مدیران اداری و تولیدی مشغول به فعالیت می‌باشند. گروه شرکت‌های ADO با تاسیس دفاتر تجاری، نمایندگی‌ها و انبارهای زیر مجموعه خود در بیش از ۵۴ کشور همواره در حال توسعه بازارهای هدف و صادرات محصولات خود می‌باشد.

فعالیت در ایران

پروفیل‌های یو پی وی سی با برند تجاری وین تِک در سال ۱۳۷۹ شمسی (۲۰۰۰ میلادی) وارد بازار مصرف کشور ایران گردید و با توجه به مزایای این محصولات و همچنین سیاست‌های تشویقی و حمایتی دولت جمهوری اسلامی ایران در تصویب و اجرای قوانین بهینه‌سازی مصرف انرژی، مورد توجه و مصرف در بخش‌های خصوصی و دولتی صنعت ساختمان قرار گرفت. به طوری که از سال ۱۳۷۹ شمسی (۲۰۰۰ میلادی) تا ۱۳۸۹شمسی (۲۰۱۰ میلادی) مجموعه وین تِک توانست با ایجاد دفاتر فروش و انبارهای لجستیک در تهران، موفق به ایجاد شبکه گسترده نمایندگی ساخت درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی گردد و طی این سال‌ها با واردات انواع پروفیل‌های UPVC از کارخانه ترکیه، این شرکت اقدام به تامین نیازها و خدمات‌دهی به اشخاص حقیقی و حقوقی طرف قرارداد WINTECH و مشتریان خود در سراسر کشور ایران نموده است.

درب و پنجره یو پی وی سی UPVC وین تک رشت گیلان

با توجه به سیاست‌های گروه سرمایه‌گذاری وین تک و در راستای خدمات‌دهی بهینه به مشتریان، در ابتدای سال ۱۳۸۹ شمسی (۲۰۱۰ میلادی) تصمیم به ایجاد و تاسیس کارخانه تولیدی انواع پروفیل‌های یو پی وی سی در کشور ایران و با مشارکت بخش خصوصی ایرانی گرفته شد و پس از بررسی مناطق مختلف در کشور ایران، با خرید زمینی به مساحت ۳۶۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی استان آذربایجان شرقی واقع در شهر تبریز، مراحل احداث فاز یک این کارخانه شروع و طی ۱۸ ماه با احداث سالن‌های تولیدی و فضای اداری مناسب به متراژ ۱۶۰۰۰ متر مربع و پس از استقرار آخرین تکنولوژی روز این صنعت از اوایل آبان ماه سال ۱۳۹۰ شمسی (ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ میلادی) افتتاح و شروع به فعالیت نمود.

پس از آن نیز مدیران مجموعه وین تک همواره در حال بررسی و توسعه زیرساخت‌های اداری، فنی، صنعتی، واحدهای کنترل کیفی و تحقیق و توسعه مجموعه وین تک بوده‌اند، به‌طوری که تا پایان سال ۱۳۹۲ شمسی (۲۰۱۳ میلادی) مساحت کارخانه وین تک در ایران به ۴۵۰۰۰ مترمربع افزایش و مساحت سالن‌ها و زیربنای سرپوشیده صنعتی، اداری و انبارهای مواد اولیه و همچنین انبارهای مکانیزه ارسال محصولات بالغ بر ۲۰۰۰۰ مترمربع گردید. لازم به ذکر است که مجموعه وین تک در ایران، در برنامه‌های آتی خود با تخصیص زمینی به متراژ ۴۷۰۰۰ متر مربع در شهرک‌های صنعتی ایران، جهت احداث کارخانجات تولید انواع پروفیل‌های آلومینیومی صنعتی و پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک با پوشش آنادایز (مورد نیاز صنعت ساختمان و سایر صنایع) و مجموعه‌های تولیدی پروفیل‌های کامپوزیت (WOOD PVC) و نیز کارخانه تولید درب‌های ساختمانی از این نوع پروفیل‌ها، جهت تاسیس در دست اقدام قرار گرفته است.

گروه صنعتی پادرا به عنوان نماینده رسمی پروفیل وین تک در استان گیلان و شهرستان رشت از محصولات این شرکت جهت ساخت درب و پنجره خود استتفاده می‌نماید.