نگهداری از درب و پنجره‌های UPVC

رعایت نکات مربوط به نگهداری در هر زمینه‌ای، لازمه طول عمر آن محصول خواهد بود. اگر قصد افزایش کارایی و بهره درب و پنجره UPVC خود را دارید، می‌بایست به موارد مربوط به نگهداری و نظافت آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته و در بازه‌های زمانی منظم اقدام به اجرای دستورالعمل‌های مربوطه نمایید. گروه صنعتی پادرا به عنوان تولید کننده درب و پنجره‌های دو جداره یو پی وی سی در استان گیلان و شهرستان رشت، توصیه‌هایی را در همین راستا به شما ارائه خواهد داد.

نگهداری از درب و پنجره UPVC
  • در راستای دوام بیشتر لاستیک‌های درزگیر درب و پنجره‌های UPVC، تعمیر، نگهداری و همچنین نظافت پنجره‌های دوجداره UPVC در بازه‌های زمانی مشخص (حداکثر سه ماه یکبار) آن‌ها را توسط دستمالی حاوی صابون مایع تمیز نمایید، زیرا این عمل نرمی، انعطاف و تمیزی لاستیک‌ها را به ارمغان خواهد آورد. همچنین از نزدیک نمودن اشیای حرارت‌ زا نظیر آتش جوشکاری، اجاق گاز و بصورت کلی شعله مستقیم به درب و پنجره‌های UPVC اجتناب نمایید.

گروه صنعتی پادرا | درب و پنجره UPVC
  • برای تمیز کردن درب و پنجره UPVC می‌توان از مخلوط آب و صابون استفاده نمود تا بدون باقی گذاشتن اثر گرد و غبار، درب و پنجره‌ها را براق سازد. لازم به توجه است که شیشه‌های دو جداره را می‌توان توسط شیشه پاک کن (رایت) تمیز نمود اما برای قاب پنجره‌های UPVC حتی الامکان صرفا از آب و صابون استفاده کنید.

  • در بازه‌های زمانی تعیین شده، برای مثال بصورت فصلی، کلیه قطعات مکانیکی و متحرک درب و یا پنجره UPVC ساختمان را روغن کاری نمایید. لازم به ذکر است که این روغن کاری می‌بایست از طریق روغن‌های رقیق مخصوص به درب و پنجره‌های دو جداره صورت پذیرد.
  • توجه داشته باشید، دستمالی را که جهت تمیز نمودن در و پنجره‌ها انتخاب می‌کنید، می‌بایست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح پنجره UPVC را تمیز نمود.
  • اگر پس از نصب پنجره UPVC، هنوز فعالیت‌های اجرایی ساختمان نیمه تمام مانده است، از جداسازی کاور شفاف روی پروفیل اجتناب نمایید، زیرا وجود این لایه شفاف از آسیب‌های فیزیکی احتمالی ناشی از برخورد اجسام به پنجره جلوگیری می‌نماید. همچنین توجه داشته باشید که ماندگاری بیش از حد این لایه‌های شفاف نیز از سوی دیگر مفید نخواهد بود، لذا ممکن است اثر چسب تا مدتها بر روی پروفیل باقی بماند، بنابراین اگر تصور می‌کنید که وجود این لایه بر روی پروفیل به نو ماندن پنجره شما کمک خواهد کرد، اینطور نخواهد بود و علاوه بر کاهش زیبایی، به مرور باعث افت کیفیت پروفیل از نظر ظاهری خواهد شد.

نگهداری و نظافت درب و پنجره UPVC
  • به طور مرتب دستگیره‌ها و بخش‌های متحرک دیگر درب و پنجره دو جداره خود را وارسی کنید که شل و هرز نشده باشند. معمولا با چک کردن منظم این بخش‌ها، می‌توان پیچ مربوطه را یافت و آن را پیش از بروز هرگونه مشکلی، محکم‌سازی نمود.
  • در هنگام فعالیت‌های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمان‌کاری و… لازم است تا روی درها و پنجره‌های UPVC را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به آن‌هانرسد. در صورت آلوده شدن آن‌ها لازم است تا به دقت پروفیل را تمیز نمود تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطوح پنجره نشود.
  • پنجره‌ها چه از نگاه بیرونی و چه از نگاه درونی به عنوان دریچه‌های اصلی حیات سازه مسکونی شما تلقی خواهند شد، لذا در حفظ و نگهداری آن‌ها کوشا باشد که این امر با کمی دقت و گذاشتن زمان امکان‌پذیر خواهد بود.