درب ضد حریق آلتین

درب ضد حریق پالیز درب یکی از زیرمجموعه‌های اصلی درب‌های ضد سرقت پالیز به عنوان یکی از برندهای مطرح بازار درب ایران است که نسبت به ارائه و تولید درب‌‌های ضد سرقت و ضد حریق ترک و چین اقدام می‌نماید. گروه صنعتی پادرا به عنوان نماینده رسمی فروش درب ضد حریق پالیز درب در بازار استان گیلان و شهرستان رشت مفتخر به ارائه جدیدترین مدل‌های مرتبط با درب‌های ضد حریق می‌باشد. گروه صنعتی پادرا به عنوان مجری و بازرگانی محصولات ساختمانی و انواع درب‌های ضد حریق و ضد سرقت ساخت ترکیه در بازار گیلان، آماده ارائه خدمات مرتبط با این حوزه به مشتریان خود می‌باشد.

از ویژگی‌های درب ضد حریق پالیز می‌توان به مقاومت در برابر حرارت تا ۱۲ دقیقه، دارا بودن چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد به ضخامت ۱۲ سانتی‌متر، دارا بودن دستگیره آنتی پنیک (دستگیره خروج اضطراری) ساخت ترکیه و ایتالیا، وجود هسته مرکزی درب ضد حریق پر شده از پشم سنگ و سیلیکات آلومینیوم، دارا بودن چهار عدد لولای ۱۸۰ درجه، برخورداری از روکش درب ضد حریق از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره‌ای، دارا بودن نوار هوابند مخصوص جهت جلوگیری از ورود دود، غیر سمی بودن هسته مرکزی درب ضد حریق، عدم تولید دود سمی در حرارت‌های بالا و همچنین تطابق با استانداردهای روز جهان اشاره داشت.

در هر ساختمان برای تأمین فرصت لازم برای افراد برای فرار از آتش سوزی و نیز برای تامین محافظت لازم برای سازه و اجزای ساختمان، جدا سازی‌های لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش (مانند دیوارهای مقاوم در برابر آتش) صورت می‌گیرد. چنانچه به بازشوهایی برای تردد در این دیوارها نیاز باشد، بالطبع این بازشوها باید به وسیله درب‌های ضد حریق بسته شوند که عملکرد مناسبی در زمان آتش‌سوزی از خود نشان دهند. درب‌های ضد حریق برای جلوگیری یا به تاخیر انداختن گسترش حریق و دود و در نتیجه برای ایمنی جانی در برابر آتش نقش بسیار مهمی را ایفا می‌نمایند و باید به جزئیات و عملکرد صحیح آن‌ها توجه کامل صورت گیرد.

به استناد شماره ۱۱۲ نشریه ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ و ﺑﻮدﺟﻪ، درب ضد حریق استاندارد دربی است که با انجام آزمایش حریق استاندارد حائز شرایط مقاومت و محافظت در برابر حریق متناسب با محل استقرار خود باشد و مجموعه‌ای است از عناصر شامل لنگه در، چارچوب، یراق‌آلات و دیگر اجزایی که مجموعاا یک درجه مشخص از محافظت در برابر آتش را  تامین می‌نماید. زمان محافظت مورد نیاز در برابر آتش مطابق با مقررات و آیین نامه‌های ساختمانی مرجع تعیین می‌شود. طبق تعریف مذکور، مدت زمانی که یک درب ضد حریق، مطابق با آزمون استاندارد قادر به حبس کردن آتش باشد، درجه‌بندی محافظت در برابر آتش آن است که بر حسب ساعت یا دقیقه بیان می‌شود.

این مجموعه با استفاده از الزامات و اطلاعات ارائه شده در مبحث سوم مقررات ملی ساختمان، دستورالعمل اجرایی محافظت ساختمان‌ها در برابر آتش (نشریه ۴۴۴ مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن)، ﻧﺸﺮﻳﻪ ﺷﻤﺎره ۱۱۲ ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ و ﺑﻮدﺟﻪ ۱۳۷۱ و سایر آیین نامه‌های معتبر داخلی و بین المللی در مورد درهای ضد حریق تهیه شده است و نحوه کنترل آنها در پروژه‌های ساختمانی را مشخص می‌نماید.

فقط درب‌هایی می‌توانند به عنوان درب ضد حریق برای محافظت بازشوها مورد استفاده قرار گیرند که عین نمونه کامل آن‌ها آزمایش شده و درجه محافظت آن‌ها مطابق با یکی از استانداردهای معتبر آزمون مقاومت در برابر آتش تعیین شده باشد.  نمونه کامل به دربی گفته می‌شود که دارای قاب، وسایل قفل، بست، سطوح شیشه‌خور (در صورت وجود)، ملزومات و قطعات مربوطه‌ (به همان صورتی که در بازشوی مورد نظر نصب می‌گردد) باشد. درب‌های ضد حریق باید به طور کامل و تماما پیش‌ساخته به محل منتقل شوند و بدون احتیاج به هرگونه دستکاری که مشخصات آنها را خدشه‌دار سازد، قابل نصب باشند.