طریقه نصب درب ضد سرقت

در این بخش قصد داریم شیوه‌نامه‌ای را در راستای بهبود شیوه‌های نصب درب‌های ضد سرقت به خریداران ارائه نماییم. توصیه می‌شود در صورتی‌که قبل از نصب درب ضد سرقت، قصد ساخت چهارچوب انتظار را دارید، برای ساخت آن از پروفیل ۴*۱۰ یا ۴*۸ استفاده شود تا چهارچوب از مقاومت مناسبی برای نگه داشتن درب‌ها و اتصال آن‌ها به دیوارهای پارتیشنی همراه باشد. دقت شود، ابعاد داخلی فریم می‌بایست یک سانتی‌متر از ابعاد درب بزرگ‌تر باشد. برای نصب چهارچوب می‌باست به نکات زیر توجه شود. گروه صنعتی پادرا به عنوان بازرگانی و نمایندگی رسمی فروش درب‌های ضد سرقت در استان گیلان و شهرستان رشت و با دارا بودن متخصصین مجرب حوزه ساختمان و دکوراسیون داخلی، آماده خدمات رسانی به مشتریان گرامی می‌باشد.

طریقه نصب درب ضد سرقت

طریقه نصب درب ضد سرقت در دیوارهای پارتیشنی

 • قبل از نصب چهارچوب درب ضد سرقت، ابعاد با دقت اندازه‌گیری شود و چهارچوب انتظار با ضد زنگ عایق شود.

 • پس از اطمینان از صحت اندازه‌های چهارچوب انتظار، توصیه می‌شود تا اندازه قطر فریم کنترل شود تا از عدم دویدگی و پیچیدگی فریم اطمینان حاصل شود.

 • چهارچوب انتظار به صورت کامل، شاقول و تراز در محل نصب شود.

 • درمرحله نصب چهارچوب انتظار دقت شود، تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید.

 • چهارچوب انتظار به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی دستگاه پله مماس بوده و در هیچ شرایطی پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد.

 • پس از اتمام گچ کاری و پایان رنگ کاری می‌­توان اقدام به نصب درب‌ها نمود.

طریقه نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

 • پس از خارج کردن درب از بسته بندی، قبل از اقدام برای نصب ،بهتر آن است که درب را باز نموده و چند مرتبه اقدام به باز و بسته نمودن قفل و شب‌بند نموده و از عملکرد صحیح سیستم قفل، اطمینان حاصل نمایید.

 • درب را از قسمت پشت درب (قسمت بیرون واحد) وارد چهارچوب انتظار نموده و آن را کاملا تراز و شاقول قرار داده و درب را چند مرتبه باز و بسته می‌نماییم تا از عملکرد مناسب درب اطمینان حاصل نماییم. سپس درب را از محل سوراخ‌هایی که در قسمت داخلی چارچوب می‌باشد با چند خال جوش به صورت موقت بعد از اطمینان مجدد از تراز و شاقول بودن فریم درب، نصب موقت می‌نماییم.

 • پس از نصب موقت، اقدام به کنترل صحت از عملکرد درب نموده و بعد از اطمینان از عملکرد آن اقدام به جوش دادن کامل وصل‌های اتصال در نظر گرفته شده در چهارچوب درب به چارچوب انتظار می‌نماییم.

طریقه نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

می توان از رول بولت و بدون نیاز به جوش و چهارچوب انتظار برای نصب این درب‌ها اقدام نمود، اما باید توجه داشت، در صورتی می‌توان از این روش استفاده نمود که دیوارهایی که در را می‌خواهیم درون آن نصب نماییم می‌بایست از مقاومت کافی و مناسب برای نصب توسط رول بولت را داشته باشد. از قبیل دیوارهای بتنی، ۳۵ سانتی‌متری آجری و یا در صورت استفاده از سفال تیغه‌ای می­‌بایست حداقل ۱۵ سانتی‌متر از لبه داخلی فریم را با ملات ماسه سیمان آسترسازی و مقاومت‌سازی نمایید.

 • برای نصب ابتدا می‌بایست از تراز و شاغول بودن محل نصب و صاف بودن سطوح اطمینان حاصل نمود، سپس درب را پس از خروج از بسته بندی در محل مورد نظر قرار داده و آن‌ را چند مرتبه باز و بسته نموده تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل شود.

 • پس از تراز نمودن اضلاع مختلف فریم آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب ثابت نموده و توسط دریل از محل سوراخ‌های تعبیه شده در چهارچوب اقدام به سوراخ کردن دیوار می‌نماییم.

 • پس از تکمیل سوراخ‌ها مجددا از تراز بودن چهارچوب اطمینان حاصل نموده و اقدام به وارد کردن رول بولت به حفره‌های ایجاد شده می‌نماید. پش از ورود رول بولت‌ها توسط یک پیچ گوشتی یا یک میله و چکش رول بولت‌ها را انتها وارد سوراخ‌ها نموده و سپس توسط آچارهای مخصوص اقدام به مستحکم نمودن پیچ‌های رول بولت‌ها می‌نماییم. توجه داشته باشید که پیچ‌ها به صورت تدریجی با یکدیگر و مرحله به مرحله محکم شود تا از تداخل بین تعادل و تراز درب جلوگیری شود.