درب ضد سرقت چیست؟

به درب‌هایی ضد سرقت گفته می‌شود که چنانچه سارقین نتوانند به هر دلیل از طریق دستکاری یا تخریب قفل درب به داخل منزل، محل کار، دفاتر مدیران، حسابداری، بایگانی، انبار، مراکز داده و… نفوذ نمایند، مانع از ورود آنها از طریق تخریب درب گردد، لذا درب ضد سرقت می‌بایست از استانداردهای مقاومت در برابر برش، فشار بر سطح و بر گوشه‌های درب برخوردار باشد. درب ضد سرقت می‌بایست ضمن ممانعت از ورود سارقین، از استانداردهای لازمه در زمان وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی مانند زلزله و آتش سوزی نیز برخوردار بوده تا به هیچ صورت از ورود نیروهای امدادی و یا خروج افراد در مواقع اضطراری جلوگیری ننماید. همچنین این درب می‌بایست بر اساس استانداردهای محیطی همچون عایق سرما، گرما، باد رطوبت و صدا طراحی و ساخته شده باشد.

درب‌های ضدسرقت می‌بایست به تناسب محل مورد استفاده با ویژگی‌های متفاوت انتخاب گردند. برای مثال می‌توان از درب‌های ساده فلزی که از دولایه ورق سخت به ضخامت یک میلی‌متر در دو طرف درب و یک لایه عایق صدا و دما به عنوان لایه میانی ساخته شده در آپارتمانهایی که امکان ایجاد سر و صدا توسط سارقین به منظور تخریب درب امکان‌پذیر نمی‌باشد استفاده نمود، لیکن در مواردی که سارقین امکان و فرصت ایجاد سر و صدا به منظور تخریب درب را داشته باشند، همچون اماکنی دور از حضور جمع از جمله ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌های ضد سرقت با ویژگی‌های خاص استفاده نمود تا امکان نفوذ سارقین پس از برش و تخریب لایه‌های سطحی درب به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب به دو میلی‌متر و جمعا چهار میلی‌متر افزایش می‌یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان آن تقویت گردیده و از استانداردهای ویژه کیفیت اینگونه درب‌ها برخوردار می‌گردد. گروه صنعتی پادرا به عنوان نماینده رسمی فروش درب‌های ضد سرقت ترک و چین در بازار استان گیلان و شهرستان رشت شما را به مطالعه ادامه این توضیحات دعوت می‌نماید.

درب ضد سرقت چیست؟

صرف نظر از استانداردهای امنیتی مورد نیاز در تولید و انتخاب درب‌های ضد سرقت، دیگر ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت به منظور ارتقا کیفیت لایه‌های بیرونی و درونی درب در اماکن خاص از جمله پوشش‌های ضد رطوبت، ضد اسید به عنوان ویژگی‌های پنهان و غیر قابل رویت، به منظور استفاده درمکان‌های مرطوب و یا صنعتی از نکات ضروری در هنگام انتخاب درب‌های ضد سرقت محسوب می‌گردند.

لازم به تذکر است که بهترین و مرغوب‌ترین درب‌های ضد سرقت زمانی به کار می‌آیند که سارقین از تخریب قفل نصب شده بر روی درب ناتوان بمانند، بنابراین هیچ دربی، حتی اگر از فولاد نفوذ ناپذیر و براساس استانداردهای جهانی نیز ساخته شده باشد، بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.

درب ضد سرقت چیست؟

درب‌های ضد سرقت دارای خصوصیات مشخصی هستند که نسبت به درب‌های داخلی و چوبی از امنیت و مقاومت بیشتری برخوردار خواهند بود. در درب‌های ضد سرقت معمولا داخل لنگه درب از ورق فلزی مقاوم استفاده می‌شود تا عملا نفوذ به داخل ساختمان را غیر ممکن و یا به تاخیر بیندازد. قفل و یراق آلات مورد استفاده در درب‌های ضد سرقت نیز با درب‌های معمولی متفاوت است، به صورتی‌که معمولا زبانه قفل برای درب ضد سرقت از نوع گاوصندوقی بوده و معمولا دو یا سه قفل لنگه درب را به چهارچوب چفت می‌نماید. لنگه درب ضد سرقت علاوه بر داشتن یک ورقه فلزی در صورت درخواست امکان نصب سنگ پشم نسوز و عایق صوتی در هر دو طرف لنگه را نیز دارای می‌باشد که علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی نیز می‌گردد. رویه لنگه درب معمولا از ورق MDF طرح دار ساده و یا برجسته به ضخامت هشت الی چهارده میلی‌متر خواهد بود. MDF رویه درب به صورت رنگ و یا روکش PVC قابل اجرا می‌باشد که برای درب‌های ورودی ساختمان که در مجاورت نور خورشید و یا هوای آزاد قرار دارند، معمولا MDF رنگ شده استفاده می‌گردد.

چهارچوب درب ضد سرقت عموما از ورق فلزی دو میلی‌متری فرم داده شده ساخته شده و کلیه قسمت‌های فلزی درب توسط رنگ کوره‌ای رنگ آمیزی می‌گردد. دور تا دور لنگه درب از زوار لاستیکی جهت جلوگیری از عبور گرد و غبار و صدا به داخل ساختمان تعبیه شده است. همچنین چهارچوب درب‌های ضد سرقت معمولا بصورت فلزی و رنگ شده تحویل داده می‌شود، ولی در صورت درخواست امکان نصب پرواز چوبی بر روی چهارچوب نیز وجود دارد که در این صورت ظاهر درب کاملا چوبی دیده خواهد شد.

درب ضد سرقت چیست؟

از جمله ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
– ایمنی در مقابل سرقت، بدون وجه تمایز ظاهری با درب‌های معمولی منازل
– سهولت کاربرد و نصب
– بدنه فولادی، نمای چوبی زیبا و چهارچوب خاص قوی
– در صورت گم شدن یکی از کلیدها . یا در موقع مشکوک شدن، کد زبانه کلید با کد دهنده ویژه، به راحتی قابل تغییر است.
– عایق صدا، بو، حرارت و گرد و خاک
– ضد انتقال حریق
– لوله‌های فولادی بلبرینگی قابل رگلاژ با پیچ تنظیم جهت نرم باز و بسته کردن درب
– نگهدارنده ایمنی نیمه باز درب بجای زنجیر با ضریب ایمنی بالا