پنجره ترمال بریک در گیلان و رشت

تفاوت پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک و نان ترمال

گروه صنعتی پادرا – واحد طراحی و تولید درب و پنجره‌های آلومینیومی (ترمال بریک و نان ترمال) گروه صنعتی پادرا پس از سال‌ها تجربه ارزشمند و اعتماد مشتریان گرامی در امر تولید درب و پنجره‌های یو پی وی سی در استان گیلان (شهرستان رشت) و استان‌های شمالی کشور نظیر مازندران، با آگاهی به گسترش استفاده از آلومینیوم در صنعت ساختمان و همچنین مشاوره با مراکز علمی و صنعتی حوزه ساختمان و با انجام مطالعات کارشناسی گسترده در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی و استانداردهای ملی و بین‌المللی صنعت ساختمان و با هدف اعتلای صنعت ساختمان کشور عزیزمان ایران، نسبت به دایر نمودن واحد آلومینیوم خود اقدام نمود. گروه صنعتی پادرا در طراحی و تولید پنجره‌های آلومینیومی از پروفیل‌های شرکت آکپا به عنوان نماینده رسمی آن شرکت در ایران و استان گیلان استفاده می‌نماید که کیفیت، اعتبار و مرغوبیت این پروفیل‌ها در کنار مرغوبیت رنگ‌ها و یراق‌آلات مورد استتفاده، ضامن دوام بلند مدت این سیستم‌ها بر روی ساختمان‌های مشتریان گرامی خواهد بود.

ترمال بریک (Termal Break) به معنای شکاف حرارتی یا گرمابند، ماده تیره رنگ، پلاستیکی (پلی آمید، فایبرگلاس، پلی اورتان یا پی وی سی) و دارای خاصیت عایقی می‌باشد که وظیفه آن به حداقل رساندن هدایت حرارتی در سازه می‌باشد. به صورت ساده در سیستم‌های آلومینیومی دو جداره، سازه از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل می‌گردد و با توجه به اینکه آلومینیوم آلیاژی با جریان حرارتی بالاست (یعنی گرما و سرما را به خوبی انتقال می‌دهد)، بدون استفاده از این ماده، جریان حرارتی قابلیت نفوذ از داخل به خارج را خواهد داشت. حتما شما نیز تجربه دست گذاشتن بر روی فلز آلومینیوم را داشته‌اید، اگر دقت کرده باشید در فصل زمستان این فلز بسیار سرد می‌شود، دلیلش هم قابلیت بالای فلز آلومینیوم در انتقال حرارت است.

طبیعتا در درب و پنجره‌های آلومینیومی ساده (یک جداره)، هیچ راهی برای غلبه بر این مشکل نیست و اگر دیده باشید که برخی نمای خارجی پنجره‌های ساختمان خود را با پوشش‌های نایلونی پوشانده‌اند، درست حدس زده‌اید! این کار برای جلوگیری از همین نفوذ جریان حرارتی بوده است! اما در سیستم‌های جدید آلومینیومی (دو و چند جداره)، سازه به صورت یکپارچه نیست، چرا که اگر یکپارچه بود، به دلیل قابلیت بالای آلومینیوم در انتقال حرارت، جریان هوای گرم و سرد به سادگی از فضای خارجی به فضای داخلی انتقال پیدا می‌کرد. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل، سازه به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌گردد و بین این دو سازه به صورت مکانیکی، ماده‌ای جداساز قرار می‌گیرد که از آن با عنوان ترمال بریک یاد می‌گردد و سعی آن کاهش انتقال حرارت تا نزدیک صفر درجه است. گفتنی است که نقش ترمال بریک در سیستم‌های آلومینومی همان نقش شیشه‌های دو جداره و گاز موجود فضای بینابینی آن‌ها در سیستم‌های یو پی وی سی است.

تعریف سیستم‌های آلومینیومی نان ترمال (Non Termal) در واقع در همان تعریف ترمال بریک (Termal Break) خلاصه می‌گردد. وقتی سازه آلومینیومی فاقد ماده ترمال بریک باشد، سازه ما نان ترمال خواهد بود. به صورت کلی سیستم‌های آلومینیومی به سه دسته ساده، چند جداره نان ترمال و چند جداره ترمال بریک تقسیم می‌شود، بنابراین سازه نان ترمال نه یک سازه آلومینیومی معمولی است و نه یک سازه آلومینیومی عایق در برابر جریان حرارتی، بلکه یک جالت بینابینی است که البته دارای کاربرد خاص خود نیز می‌باشد، چرا که هر سازه‌ای لزوما نیازمند سیستم بهینه‌سازی مصرف انرژی نیست، برای مثال پارتیشن‌بندی‌های درون سازمانی یکی از کاربردهایی است که می‌توان در آن از سیستم‌های نان ترمال استفاده نمود. مخاطبین گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر این زمینه می‌توانند به صفحه تولیدات درب و پنجره آلومینیومی پادرا مراجعه نمایند.