نحوه تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های UPVC

به دلیل مزایای زیادی که پنجره های دوجداره UPVC  نسبت به سایر پنجره ها دارند، شاید شما هم به فکر تعویض پنجره های قدیمی منزل و یا محل کارتان افتاده باشید. ما در گروه صنعتی پادرا بدون تخریب و در کوتاه ترین زمان ممکن فرآیند تعویض پنجره ها را انجام می دهیم. در این مقاله به توضیحاتی در خصوص روند تعویض پنجره ها می پردازیم:

تعویض پنجره های قدیمی از سریع ترین و آسان ترین راه های زیباسازی و بازسازی منازل است. آلودگی، گرد وغبار، شرایط آب و هوایی متغیر و آلودگی صوتی از جمله مواردی هستند که آسایش را از محل زندگی ما سلب می کند. مزایایی که تعویض پنجره قدیمی با UPVC ایجاد می کند در برابر هزینه ای که ایجاد می کند بسیار ارزشمندست.

یکی از فاکتور های مهم درب و پنجره upvc امکان نصب بر روی ساختمان های با درب و پنجره های قدیمی مانند پنجره آهنی، آلومینیومی و چوبی می باشد.

بدون تخریب: باید بدانید که تعویض پنجره ها بدون هیچ گونه تخریبی از نظر بنایی، گچ کاری و رنگ آمیزی انجام شده و هیچ گونه آسیبی به محیط وارد نمی کند.

کم ترین زمان نصب: تعویض و نصب درب و پنجره دوجداره برای یک واحد ساختمانی نرمال با ۶ تا ۸ عدد پنجره بطور تقریبی ۸ ساعت در یک روز زمان می برد.

قبل از تعویض پنجره ها چه اقداماتی باید انجام داد؟

هنگام نصب و تعویض پنجره های قدیمی با پنجره UPVC بدلیل وجود ابزار آلات و جابجایی پنجره دوجداره، بهتر است تا فاصله یک و نیم متری از پنجره ها وسایلی مانند فرش، موکت، مبلمان، میز ناهار خوری و غیره وجود نداشته باشد. این مورد شامل پرده نیز خواهد شد و پرده ها باید از روی پنجره کاملا برداشته شود.

به عبارتی هر وسیله که احتمال آسیب دیدن آن، هنگام برش و تعویض پنجره آهنی و قدیمی وجود دارد از پنجره دور گردد.

مسیر رفت و آمد و حمل پنجره ها باید باز باشد تا احتمال برخورد با اشیاءمنزل وجود نداشته باشد.

بهتر است برای جلوگیری از ریزش گرد و غبار بر روی فرش ،مبلمان و دیگر وسایل منزل، تا فاصله دو متری روی آنها پوشیده باشد.

در کنار موارد انجام شده از سوی کارفرما، مراقبت و دقت پرسنل نصب برای جلوگیری از بروز اتفاقات نیز انجام می گردد تا محصول به بهترین نحوه ممکن نصب گردد

مراحل تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دو جداره UPVC

– جدا و باز کردن لنگه‌های پنجره

– باز کردن شیشه‌ها از قسمت‌های ثابت

– برش ستون‌های میانی افقی و عمودی که در این مرحله فقط قاب اصلی پنجره باقی می‌ماند.

– نصب پنجره جدید روی قاب موجود با پیچ‌های محکم

– تزریق فوم برای درزبندی کامل

– تزریق چسب (سیلیکون) جهت آب‌بندی

– نصب شیشه‌ها

– رگلاژ نمودن جهت ترازبندی و روان بودن دستگیره‌ها