طراحی پنجره

ایده های خلاقانه در طراحی پنجره ساختمان

اگر دوست دارید نمای بیرونی منزل تان خاص و متفاوت باشد همراه ما تا انتهای این مطلب همراه وب سایت پادرا باشید. طراحی پنجره های ساختمان بخش مهمی از نمای بیرونی ساختمان شما محسوب شده و نورگیر بودن آن ها نیز بسیار مهم است.

در این مقاله چند نمونه از طراحی خلاقانه پنجره ها را برایتان آورده ایم :

۱- پنجره های Bloom frame

پنجره های بلوم فریم توسط معماران هلندی طراحی شده و  پنجره هایی هستند که می توانند به بالکن تبدیل شوند و در ساختمان هایی که با کمبود فضا مواجه اند بسیار مناسب اند.

با وجود این پنجره ها در ساختمانتان می توانید دو نمای مختلف را تجربه کرده و در فصول سرد سال از آن به عنوان پنجره و در فصول گرم سال به عنوان تراس استفاده نمایید.

طراحی پنجره

۲- طراحی پنجره به صورت مورب

معماران فرانسوی پنجره هایی مورب طراحی نموده اند و به گفته آنها هدف از طراحی این پنجره ها ایجاد جذابیت بصری در ساختمان هاست.

طراحی پنجره

۳- طراحی پنجره ها به صورت سقفی

راه های زیادی برای استفاده از سقف های شیشه ای در منزل وجود دارد و با طراحی این نوع پنجره های سقفی فضای شما بازتر به نظر رسیده و همچنین نور بیشتری به درون خانه منتقل خواهد شد.

این ایده یکی از بهترین ایده ها در طراحی پنجره ویلاها محسوب شده و جلوه زیبایی به ساختمان خواهد داد.

طراحی پنجره

۴- طراحی پنجره در اشکال هندسی مختلف

اکثرا عادت کرده ایم که پنجره های را به شکل معمول یعنی مربع یا مستطیل ببینیم ولی فکر کردن در مورد طرح های دایره ای، مثلثی و یا شش ضلعی هم می تواند جلوه خاصی به نمای داخلی و یا خارجی ساختمان داده و توجه ها را جلب کند.

طراحی پنجره

۵- طراحی پنجره با شیشه های رنگی

در معماری ایرانی، استفاده از شیشه های رنگی در منازل سابقه ای طولانی داشته است. استفاده از این شیشه های رنگی در طراحی پنجره می تواند رنگ های مختلفی را وارد خانه کند و همچنین زیبایی نمای بیرونی ساختمان را چند برابر می کنند.

شاید تنها ایرادی که به این پنجره‌ها وارد است این باشد که اگر زمانی به نور طبیعی و غیررنگی نیاز باشد، باید پنجره را کامل باز کرد. از طرف دیگر این شیشه‌ها در مجاورت قاب‌های چوبی جلوۀ بهتری دارند که همین امر هزینۀ اجرا و نگهداری از آن‌ها را بالا می‌برد.

طراحی پنجره

به عنوان آخرین نکته پیشنهاد می‌کنیم اگر این مدل پنجره را برای خانۀ خود می‌پسندید، طرح و رنگ آن‌ها را با توجه به فضای اتاق انتخاب کنید. به طور مثال بهتر است شیشۀ پنجرۀ اتاق خواب بیشتر رنگ‌های آبی، سبز و زرد در خود داشته باشد.

اگر در خصوص طراحی پنجره ساختمانتان و یا اجرای آن نیاز به مشاوره دارید، میتوانید از مشاوره کارشناسان پادرا استفاده کنید.